Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 22.01.2025, 05:27

Кугаєвецький ліцей

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ЗНО

НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня №635 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів:

• українська мова і література
• історія України
• математика
• біологія
• географія
• фізика

• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова

http://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2020/05/30.06-6-566x400.png

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання,  затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова і література (частина з української мови) (обов’язково);
  • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття) (на вибір випускника);
  • один з предметів із запропонованого вище переліку (на вибір випускника).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації іноземну мову, результат за ЗНО буде зараховано як результат за ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:

  • для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

ВСТУП

Відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України, 2020 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів, крім іноземних мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років з однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

 

ЗНО-2015: ЯКІ НОВАЦІЇ ЧЕКАЮТЬ НА АБІТУРІЄНТІВ

Зменшена кількість предметів, дворівневі тести, поєднання ЗНО та ДПА, дійсні сертифікати лише 2015 року та введення стобального порогу, - п’ять нововведень чекають у 2015 році на абітурієнтів, які здаватимуть тести зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це стало відомо під час прес-конференції директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, що відбулася 28 жовтня у Луцьку.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься у квітні-липні 2015 року, відбудеться тестування з української мови та літератури, історії України, математики, біології, хімії, фізики, географії, російської мови та однієї з іноземних мов (за вибором) – англійська, німецька, французька, іспанська. Про це розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. З її слів, цьогоріч Міносвіти прийняло важливі накази, що дають старт підготовці та проведенню ЗНО в Україні. Відтак, до випускників та абітурієнтів важливо донести особливості та нововведення ЗНО у 2015 році. Так, з переліку предметів для ЗНО знята всесвітня історія та світова література. З 12 пропонованих предметів абітурієнти мають змогу обрати максимум чотири, як і торік. Усі тести перекладуть на шість мов нацменшин – російську, польську, румунську, молдовську, кримськотатарську та угорську.

Серед новацій 2015 року – тести двох рівнів (базового та поглибленого) з української мови та літератури та математики. Абітурієнт повинен знати, який рівень йому потрібно обрати, прочитавши правила прийому омріяного вишу. Саме ВНЗ встановлюватимуть перелік предметів та вказуватимуть, предмет якого рівня потрібен буде під час вступу. В 2015 році буде дійсний лише сертифікат 2015 року. Отже, всі випускники минулих років, які мали намір доздати один предмет у 2015 році, повинні реєструватися на всі предмети ЗНО, які встановлять виші, щоб отримати результат сертифікату 2015 року. Це пов’язане з тим, що у 2015 році вводиться нова шкала оцінювання – поріг «склав-не склав». Якщо у попередні роки відсікалися від участі у конкурсі до ВНЗ абітурієнти, які не здали ЗНО на 124 бали, то тепер виші не матимуть цього порогу. Натомість буде встановлений стобальний поріг «склав-не склав». Цей стобальний поріг визначатимуть експертні групи з кожного предмету після його здачі. Це – мінімальні знання, які потрібні абітурієнту для навчання у ВНЗ. Саме із введенням цього порогу скасована лінія у 124 бали. Виші матимуть право встановлювати свій вищий поріг для того, щоб відібрати абітурієнтів.
Для того, щоб отримати атестат з української мови та літератури у 2015 році, всі повинні зареєструватися і здавати ЗНО, тобто формат державної підсумкової атестації буде проведений у форматі ЗНО. Усі випускники реєструватимуться для ЗНО, отримають тестовий зошит з української мови та літератури. Із нього буде виокремлено завдання з української мови, за які за дванадцятибальною шкалою учні отримають оцінку для свого атестату. Таким чином, той, хто вибере поглиблений рівень, отримає три оцінки – у дванадцятибальній шкалі з української мови, базового рівня в шкалі від 100 до 200 і поглибленого рівня у шкалі від 100 до 200. Час для виконання завдань базового та поглибленого рівнів є різним: з української мови та літератури це - 150 хвилин для базового та 210 – для поглибленого. Різними є картки для виконання завдань цих двох рівнів.

Пробне ЗНО, зі слів Лариси Середяк, відбудеться 21 (українська мова та література) та 28 березня 2015 року (решта предметів). Реєстрація учасників розпочинається 1 листопада та триватиме до 15 грудня цього року. Пункти пробного тестування 21 березня планують відкрити у всіх районах Волині, а 28 березня – у містах проведення ЗНО. Вартість тестування становить 89 гривень, а реєстраціяздійснюватиметься через інтернет.

Дати проведення ЗНО визначать до 20 лютого

Міністерством освіти і науки затверджено календарний план підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів, які вступатимуть до вищих навчальних закладів України в 2015 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Квітом.
Планом визначено основні строки виконання підготовчих заходів, які передуватимуть проведенню зовнішнього незалежного оцінювання у наступному році.
Зокрема, подання реєстраційних документів особами, які виявлять бажання скласти тести ЗНО триватиме з 05 січня до 20 лютого.
До 6 березня 2015 року має бути сформована мережа пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. Тест з цього предмета складатимуть усі випускники шкіл 24 квітня, а його результати враховуватимуться як державна підсумкова атестація.
Формування мережі пунктів проведення тестувань з інших предметів має бути завершено до 17 квітня.
Конкретні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання будуть визначені Українським центром оцінювання якості освіти не пізніше 20 лютого.
Окрім цього, календарним планом підготовки до проведення ЗНО у 2015 році передбачені й інші заходи, що мають бути проведені з метою належної підготовки до проведення тестування.
З метою самостійної підготовки до тестування випускники шкіл мають можливість використовувати Інтернет-сервіс ЗНО онлайн, що створений фахівцями Освіта.ua.

Графік проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання

21 березня 2015 року – з української мови і літератури;

28 березня 2015 року – з  англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії.

№ 
з/п

Назва регіонального центру

Зона обслуговування

1

Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти
http://vintest.org.ua

Вінницька область
Житомирська область
Хмельницька область

2

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://dneprtest.dp.ua

Дніпропетровська область
Запорізька область

3

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти
http://test.dn.ua

Донецька область
Луганська область

4

Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://www.test.if.ua

Івано-Франківська область
Закарпатська область
Тернопільська область
Чернівецька область

5

Київський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://kievtest.org.ua

м. Київ
Київська область
Черкаська область
Чернігівська область

6

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://lvtest.org.ua

Львівська область
Волинська область
Рівненська область

7

Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://test-center.od.ua

Одеська область
Кіровоградська область
Миколаївська область
Херсонська область

8

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти
http://zno-kharkiv.org.ua

Харківська область
Полтавська область
Сумська область

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz